Jak zrobić ikony na wyróżnione InstastoriesCześć,

Często w wiadomościach na Instagramie pytacie mnie jak przygotować ikonki do wyróżnionych Instastories na swoim profilu. Pomyślałam, że najprościej będzie, jeżeli przygotuję Wam wpis, w którym krok po kroku pokażę Wam jak to zrobić. Mimo, że to drobiazg to zdecydowanie wpływa na to jak wygląda nasz profil w całości o warto poświęcić temu chwilę.
Całość instrukcji będzie prosta i do wykonania na Waszym telefonie, bez skomplikowanych programów graficznych i innym dziwnych rzeczy. To, co, zaczynamy?

Co będzie potrzebne?

- jakieś 15 do 30 minut wolnego czasu
- smartfon
- aplikacja Canva (możecie ją znaleźć zarówno na Androida, jak i iOS)

Kiedy już macie aplikację w sekcji Utwórz projekt szukacie sekcji z grafikami, która nazywa się Twoja Historia. Wchodząc w tą sekcję znajdziecie mnóstwo szablonów (część z nich jest darmowa), dzięki którym możecie wykonywać nie tylko grafiki z ikonami, ale inne elementy Waszego Stories. A jak zobaczycie, jakie to proste, to może zaczniecie to robić częściej.

Kolejnym krokiem jest wybranie jednego z prostszych projektów z jednolitym tłem, który bardzo szybko zmodyfikujemy. 


Zaczynam od tapnięcia placem na to piękne zdjęcie kwiatów na grafice, potem klikam śmietnik i zdjęcie znika. Ty razem nie będzie nam potrzebne. To samo robię z napisem i tym sposobem pozostaje nam prostokąt z jednolitym tłem.
Czas na dostosowanie koloru tła. W moim przypadku jest to kolor odpowiadający mojemu ulubionemu ostatnio brązowemu papierowi. Ale możecie wybrać swój ulubiony z gotowej palety lub dodać coś swojego. Może to być też zdjęcie w tle. Aby zacząć prace z tłem, wystarczy tapnąć w nie palcem i tuż pod nim pojawią się właśnie te opcje: Kolor (paleta kolorów do wyboru), Obraz (galeria obrazów dostępnych w Canva) i Galeria (wasze zdjęcia, które znajdują się w aparacie.

Przy projektowaniu swoich grafik warto pamiętać, że finalnie będą się wyświetlały, jako sporo mniejsze, więc tło i sam symbol powinien być czytelny, kiedy jest pomniejszony. Dlatego mocne wzory w tle warto zostawić na inną okazję. Kiedy już znajdziecie swój kolor tła, wystarczy zatwierdzić go klikają w symbol ptaszka.


Teraz czas na ikonkę. Żeby je znaleźć musicie kliknąć w czarne kółko z plusikiem, w prawym, dolnym rogu ekranu. Wtedy pojawią się pod Waszym tłem 4 opcje: Tekst, Obraz, Grafika i Szablon. Aby poszukać ikony wybieramy Grafikę. A w polu Przeszukaj grafiki wpisujemy poszukiwany element.


Załóżmy, że szukacie symbolu Szminki do swoich kosmetycznych Stories. Ikony wyszukujemy po angielsku. Po wpisaniu hasła „lipstick” pojawiła się całkiem spora ich ilość. Tutaj podobnie, część jest płatna, a część darmowa. Klikam w darmową ikonkę szminki i tym sposobem pojawia się ona na moim tle.

Ale jest czarna i zdecydowanie za duża. Więc teraz paroma ruchami doprowadzę ją do odpowiedniego wyglądu. Aby zmniejszyć jej wielkość wystarczy kliknąć w róg ramki, która ją obejmuje i przesunąć ją lekko w dół aż będziecie zadowolone z wielkości. Pamiętajcie, żeby ikona znajdowała się centralnie na środku grafiki. W odpowiednim jej ustawieniu pomogą Wam linie pomocnicze, które pojawiają się automatycznie.

Żeby zmienić kolor ikony, wystarczy kliknąć ikonę ołówka poniżej grafiki. Pojawi Wam się wtedy paleta kolorów, z której możesz wybrać odpowiedni odcień. No i teraz grafika jest gotowa, żeby wrzucić je na swoje Stories. Można to zrobić bezpośrednio z Canva. Wystarczy kliknąć w prawym górnym roku Udostępnij i wybrać Twoja relacja.

Aplikacja od razu przerzuci Wam grafikę do Instagramowego Stories i teraz trzeba ją udostępnić. Dodawania ikony do wyróżnionego Stories


Kiedy grafika z ikoną jest już na Stories. Trzeba ją dodać do wyróżnionych. Pokażę Wam 2 sposoby jak to zrobić.


 Kiedy jeszcze nie macie wyróżnionego Stories w danym temacie

- klikacie Dodaj nowe Stories
- wybieracie grafikę, którą przygotowałyście
- klikacie Dalej
- nadajecie nazwę nowej kategorii Stories, którą tworzycie i zatwierdzacie. Gotowe!


Kiedy chcecie dodać ikoną do istniejącego Stories

- Otwieracie wyróżnioną relację
- Klikacie 3 kropeczki w prawym dolnym rogu i opcję Edytuj wyróżnioną relację
- W górnym menu wybieracie Archiwum, a w nim swoją grafikę
- Zaznaczacie ją i dodajecie do tej wyróżnionej relacji
- ponownie klikacie 3 kropeczki i opcję Edytuj wyróżnioną relację
- Kolejny krok to opcje Edytuj Obraz w tle i wybór naszej ikony
- Klikacie Gotowe i zrobione!Mam nadzieję, że ten poradnik Wam się przyda. Starałam się Wam opisać wszystko krok po kroku, tak żeby każda z Was mogła odpicować swój profil. Koniecznie dajcie znać, czy Wam się przydał i pochwalcie się swoimi odświeżonymi profilami.
 

PS Wiem, że jeszcze część z Was może nie mieć tej opcji na swoim koncie. Nie martwcie się.Prześlij komentarz

7 Komentarze

 1. super, tego potrzebowałam :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Super, bardzo przydatne! Chciałam mieć tak ładnie oznaczone relacje ale nie wiedziałam jak to zrobić.

  OdpowiedzUsuń
 3. Szukałem profesjonalnych informacji. Wymiary grafiki, tworzenie ikon. No cóż, dzięki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jedna uwaga co do dodawania. Rozumując to logicznie i wiedząc jak działa instagram trzeba te gotowe grafiki wrzucić sobie na aktualne stories (tak że obserwujący danego dnia zobaczą) a potem je dodać jako obraz klikając "Edytuj obraz w tle". Tymczasem u tych co mają logo wygląda jakby ładowali jes skąś z zewnątrz i nie mieli na stories. Podobnie gdy wchodzę w wyróżnione relacje takiej osoby wśród relacji nie ma tej z logiem tak jakby brali z zewnątrz. Możesz mi wyjaśnić jak to się robi, bo nie widzę w instagramie narzędzi co dałyby jako obraz importować logo z zewnątrz i sprawić by wśród wyróżnionych się nie wyświetlało. Rozumiesz o co mi chodzi?

  OdpowiedzUsuń
 5. Własnie taka instrukcja była mi potrzebna. Super..zaraz biorę się za robotę

  OdpowiedzUsuń