Instawskazówka: Jak wyszukiwać hashtagi tematyczne?


Cześć,

Pomyślałam, że będę Wam przygotowywać takie krótkie wpisy, w których znajdziecie wskazówki i odpowiedzi na pytania dotyczące różnych funkcji i zagadnień związanych z Instagramem właśnie.
Na pierwszy rzut pójdzie wyszukiwanie hashtagów odpowiednich do tematyki waszych postów. Jakiś czas temu przygotowałam dla Was takie zestawienie ogólnych hashtagów rękodzielniczych, ale każda z Was zajmuje się innym rodzajem rękodzieła i na pewno chciałybyście odnaleźć takie, które będą idealnie Was pasowały.

Muszę Wam powiedzieć, że to naprawdę proste i nie potrzebujecie do tego żadnych specjalnych narzędzi. Przyda Ci się notatnik (papierowy albo ten w komputerze) i telefon z aplikacją Instagrama. I teraz do dzieła!


Ustalamy kryteria wyszukiwanych hashtagów

Pierwsze, o czym musicie pamiętać to, że warto wyszukiwać hashtagi, które nie są zbyt duże (najlepiej, żeby mieściły się gdzieś między 10 000 a 500 000 użyć) i zbyt ogólne (węższy zakres tematyki pozwala dotrzeć do osób zainteresowanych danym rodzajem twórczości. To będzie taki wyznacznik tego, czy powinnyście brać pod uwagę dany hashtag, czy nie. Dodatkową zaletą używania mniejszych hashtagów jest też to, że znacznie rzadziej trafiają one na listę hashtagów zakazanych i rzadko podpinane są pod nie boty.


Wyszukujemy hashtagi

Kiedy mamy już wytyczne dotyczące tego, czego powinnyście szukać, to zabieramy się za wyszukiwanie hashtagów i jako taki hashtag pokazowy wykorzystamy #punchneedle.

W Waszej aplikacji Instagram, na dolnej belce znajdziecie ikonę lupki. Klikamy w nią, a następnie na górnej belce wybieramy symbol # i tam wpisujemy wybrane przez nas hasło. Wybieramy je na liście i otrzymujemy planszę, z której można wyczytać wiele przydatnych informacji.
Najważniejsze są dla nas Informacje z górnej części ekranu. Widzicie tutaj, ile razy hashtag był użyty (czyli czy mieści się w naszych założeniach), czy jest używany też na Instastories (symbolizuje to różowo-pomarańczowa obwódka wokół zdjęcia głównego hashtagu) oraz to o co nam chodzi najbardziej propozycje podobnych hashtagów o podobnej tematyce.

Właśnie w tym miejscu zaczyna się szukanie waszego idealnego zestawu hashtagów. Lista proponowanych hashtagów przesuwa się w bok i możecie je przeglądać. Wystarczy przejrzeć kolejne propozycje, sprawdzić, czy spełniają nasze założenia i zanotować, żeby potem wykorzystywać je przy okazji postów.

Jakie hashtagi podobne do #punchneedle udało mi się znaleźć w ten sposób: #punchneedleart, #punchneedleembroidery #contemporaryemroidery #modernemroidery #needlecraft #needleart #embroideryhoop. A to tylko kilka z nich.

Mam nadzieję, że ten wpis bedzie dla Was pomocny. Postaram się regularnie publikować takie wskazówki, które ułatwią Wam przygodę z Instagramem.PS Post o tym jak dobierać hashtagi i więcej informacji na temat tego jak ich używać na Instagramie znajdziecie TUTAJ.


Prześlij komentarz

9 Komentarze

 1. Też korzystam z tego sposobu, te podpowiedzi w wyszukiwaniach są super! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Insta opiera się na hashtagach, więc taki poradnik z pewnością przyda się niejednej osobie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. ciekawe nawet nie pomyśłam o tym

  OdpowiedzUsuń
 4. Dużo teraz czytam o znajdowaniu hashtagów i bardzo dziękuję za podzielenie się tymi informacjami - dopiero teraz odkryłam jak ważne są one i mega pomocne :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Đồng phục Nghệ An chuyên may - in - thiết kế... các loại đồng phục: Áo lớp, áo họp lớp, đồng phục công ty, công nhân, bảo hộ, mầm non, nhà hàng, công sở, quán cà phê, học sinh, thể thao, đi biển, nhóm
  quan ao dong phuc
  đồng phục việt nam
  đồng phục mầm non

  OdpowiedzUsuń
 6. Super porady, ja jeszcze do niedawna nie oganiałam instagrama ale teraz bez większego problemu i dodaję treści i wyszukuję czego potrzebuje. Super portal.

  OdpowiedzUsuń